Fala uderzeniowa skupiona

Fala uderzeniowa skupiona

Pacjentom naszego centrum rehabilitacji umożliwiamy skorzystanie z nieinwazyjnej metody leczenia przewlekłych dolegliwości bólowych oraz problemów układu kostno-mięśniowego skupioną falą uderzeniową. Fala uderzeniowa skupiona trafia i stymuluje jedynie problematyczny obszar, nie oddziałując na zdrowe komórki oraz tkanki.

Do wykonywania zabiegów tą metodą nasi fizjoterapeuci wykorzystują specjalistyczny aparat wytwarzający falę uderzeniową. W trakcie sesji terapeutycznej pacjentowi przykłada się głowicę urządzenia dokładnie w miejscu, które wymaga leczenia. Najczęściej na podobne zabiegi kierowane są osoby, które doświadczają problemów z narządami ruchu. W tej grupie znajdują się pacjenci uskarżający się na dolegliwości ścięgna Achillesa, stawu łokciowego, ścięgna rzepki, odcinka szyjnego kręgosłupa, stawu barkowego czy ze zmianami zwyrodnieniowymi.

Pojedyncza sesja przy użyciu aparatu trwa standardowo od 5 do 10 minut. W celu uzyskania jak najlepszych efektów zabiegi są powtarzane i najczęściej odbywają się 2-3 razy w tygodniu.

Call Now Button
T
Centrum Rehabilitacji Eskulap