Nasza kadra

dr n. med. Paweł Molski

Specjalista w dziedzinie fizjoterapii, certyfikowany terapeuta metody McKenzie, terapeuta medycyny ortopedycznej OM Cyriax i terapii manualnej wg Typaldos’a (FDM) oraz specjalista terapii mięśniowo-powięziowej m.in. Anatomy Trains, IASMT.

Członek kolegium redakcyjnego i międzynarodowego komitetu doradczego Archives of Clinical and Experimental Surgery (ACES). W latach 2010-2013 członek zarządu Polskiego Towarzystwa Rehabilitacji, Oddział w Bydgoszczy. Wyróżniony w zakresie biologii medycznej w uznaniu szczególnych wartości naukowych. Uczestnik licznych krajowych i zagranicznych kongresów, kursów i staży z zakresu rehabilitacji m.in. w Cleveland Clinic.

Dzięki licznym szkoleniom z zakresu nowoczesnych metod fizjoterapii i terapii manualnej nieustannie poszerza swoją wiedzę. Bogate doświadczenie zawodowe zawdzięcza wieloletniej pracy w Klinice Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu z Oddziałem Wczesnej Rehabilitacji w Schorzeniach Ortopedyczno-Urazowych Szpitala Uniwersyteckiego nr 1 im. Ludwika Rydygiera w Bydgoszczy. Jego główną profesją jest leczenie i prewencja  urazów i schorzeń narządu ruchu oraz dolegliwości bólowych kręgosłupa zwłaszcza o podłożu stresogennym.

W wolnym czasie pasjonat podróżowania, wspinaczki oraz Tai Chi.

mgr Barbara Molska

Magister fizjoterapii, specjalizuje się w metodach terapii mięśniowo-powięziowej Anatomy Trains łączonej z ruchem m.in. wg koncepcji ZOGA. Jest również terapeutą manualnym wg metody Typaldos’a i McKenziego oraz certyfikowanym terapeutą metody BeBo(trening mięśni dna miednicy wykorzystywany m.in. w leczeniu nietrzymania moczu) oraz Pilates. Zajmuje się również oceną funkcjonalną FMS (functional movement screen).

Dzięki licznym szkoleniom z zakresu nowoczesnych metod terapii manualnej i terapii ruchem nieustannie poszerza swoją wiedzę. Uczestniczy w licznych krajowych i zagranicznych kursach i stażach z zakresu rehabilitacji m.in. Ev. Krankenhauses Hagen-Haspe, Niemcy. W 2017r. była fizjoterapeutką kadry polski kadetek piłki siatkowej podczas mistrzostw świata w Rosario, Argentyna.

Zawodowo zajmuje się głównie prewencją i leczeniem urazów sportowych a także rehabilitacją aktywnych kobiet w ciąży i wracających do sprawności po porodzie. Podczas prowadzonych terapii wplata ćwiczenia mające na celu poprawę równowagi strukturalnej w ruchu oraz ożywienie „zapomnianych” obszarów ciała integrując je z umysłem co pozwala osiągnąć lepsze efekty w treningu i dobre samopoczucie.

Z wewnętrznej potrzeby łączenia piękna ze zdrowiem pomaga kobietom w poprawie wyglądu ciała i twarzy łącząc techniki integracji mm-powięziowej m.in. wg koncepcji ZOGA Face Integration z fizjoterapią estetyczną.

W wolnym czasie oddaje się treningom fukcjonalnym m.in.  CrossFit czy Body&Mind dzięki czemu łączy swoją pasję z pracą lepiej rozumiejąc pracę z ciałem.

mgr Karolina Juraszek

Magister fizjoterapii, obecnie uczestniczka studiów doktoranckich na Wydziale Nauk o Zdrowiu Collegium Medicum Uniwersytetu Mikołaja Kopernika. Jest terapeutą metody McKenziego a także PNF (Proprioceptive Neuromuscular Facilitation).

W swojej pracy łączy terapię manualną z obiektywną oceną dysbalansu mięśniowego  za pomocą urządzeń do analizy postawy ciała i treningu biofeedback. Uczestniczyła w wielu kursach i warsztatach m.in. Anatomy Trains, kinesiology taping, kompleksowa terapia przeciwobrzękowa, terapia FDM.

Specjalizuję się w leczeniu przewlekłych schorzeń narządu ruchu i prewencji upadków. Ponadto posiada bogate doświadczenie w pracy z pacjentami po ciężkich schorzeniach ośrodkowego układu nerwowego: w stanach minimalnej świadomości, po udarach mózgu czy urazach czaszkowo-mózgowych.

Czas poza pracą wykorzystuje na treningi funkcjonalne z ciężarem własnego ciała, spacery z psem i czytanie książek związanych z tematyką powięzi.

mgr Joanna Pleśniak

Magister fizjoterapii oraz technik masażysta, absolwentka Bydgoskiej Szkoły Wyższej w Bydgoszczy. Jest certyfikowaną terapeutką suchej igłoterapii oraz  terapii punktów spustowych.

Bezustannie poszerza swoją wiedzę, co do struktur mięśniowo – powięziowych oraz narządu ruchu. Uczestniczyła w wielu kursach i warsztatach m.in rollacademy, masaż gorącymi kamieniami czy Anatomii Trains – Structure and Function. W terapii wykorzystuje również techniki FDM, Floos band, Scare Works oraz McKenzie.

Przez swoje doświadczenie w pracy ze sportowcami m.in. podnoszenia ciężarów, pchnięcia kulą czy osobami trenującymi crossfit lepiej rozumie problemy, z którymi borykają się sportowcy. Sama doskonale wie, jaki wpływ mają na siebie: poprawny ruch, balans mięśniowy i przygotowanie do treningu ponieważ przez 3 lata amatorsko ćwiczyła ciężary pod okiem zawodniczki kadry Polski w podnoszeniu ciężarów, a od roku trenuje crossfit.

mgr Igor Stefański

Magister  fizjoterapii oraz technik masażysta,  absolwent Collegium Medicum Uniwersytetu Mikołaja Kopernika.

W pracy stosuje techniki manualne tkanek miękkich poznane na licznych szkoleniach celem redukcji dolegliwości bólowych i prewencji ich powstawania. Obecnie pasjonuje się i zgłębia tajniki integracji strukturalnej  wg koncepcji  Anatomy Trains.

Specjalizuje się w analizie biomechanicznej i terapii mięśniowo-powięziowej wad postawy oraz schorzeń i urazów stopy i goleni.  W praktyce zawodowej wykorzystuje globalne spojrzenie na pacjenta, celem zlokalizowania wszystkich nieprawidłowości ruchowych i źródła problemu. Stale poszerza swoją wiedzę i umiejętności na kursach i warsztatach dla fizjoterapeutów.

Pasjonat anatomii i biomechaniki ciała ludzkiego. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem rycin anatomicznych oraz ćwiczeniami fizycznymi.

mgr. Eliza Stadnik

Absolwentka studiów magisterskich w dziedzinie fizjoterapii na Collegium Medicum Uniwersytetu Mikołaja Kopernika.

Ogromna pasjonatka swojej pracy, która stawia na holistyczne podejście do pacjenta i rozwiązanie źródła jego problemu. Kocha pracę z dziećmi w której najbardziej ceni sobie wyzwania jakie przed nią stawiają. Zawsze głodna wiedzy, którą nieustannie pogłębia w poszukiwaniu najskuteczniejszych metod terapii wad postawy oraz skolioz dla swoich młodych pacjentów. Wykorzystuje umiejętność czytania postawy ciała docierając do problematycznych miejsc w tkankach dzięki kursom z zakresu integracji strukturalnej wg Anatomy Trains czy FITS.

Doświadczenie jakie zdobywa podczas pracy jako instruktor fitness wykorzystuje w usprawnianiu pacjentów a przede wszystkim promowaniu profilaktyki prozdrowotnej.

Na tej płaszczyźnie praca przeplata się z pasją co sprawia największą satysfakcję.

lic. Natalia Kempińska

Licencjonowany fizjoterapeuta, absolwentka Wyższej Szkoły Gospodarki w Bydgoszczy.

W pracy z pacjentami kieruje się holistycznym podejściem, dostrzegając wszystkie aspekty dotyczące ich zdrowia i samopoczucia. Jest pasjonatką fizjoterapii estetycznej i kosmetologii. Swoją codzienną pracę opiera na terapiach poprawiających jakość skóry, niwelujących objawy starzenia skóry typu slow aging oraz nieinwazyjnych zabiegach modelujących sylwetkę. Korzysta w tym celu z nowoczesnej technologii HiTech.

Na bieżąco śledzi wszelkie nowinki z zakresu kosmetologii. Swoją wiedzę i umiejętności stale poszerza, uczestnicząc w konferencjach i szkoleniach praktycznych.

Wolne chwile spędza na doskonaleniu własnej kondycji fizycznej dzięki systematycznym treningom na siłowni. Rozwija również swoją pasję związaną z wizażem.

Call Now Button
T
Centrum Rehabilitacji Eskulap