Unikatowe w skali kraju urządzenia i nowoczesne rozwiązania na najwyższym światowym poziomie – to niewątpliwe atuty, które wyróżniają nasze Centrum Rehabilitacji. W połączeniu z bogatym doświadczeniem naszej kadry w zakresie obsługi i prawidłowego, skutecznego stosowania aparatury, możemy śmiało konkurować pod kątem skuteczności terapii z najlepszymi ośrodkami terapeutycznymi w Europie.

Zobacz, co przygotowaliśmy dla naszych pacjentów:

 • Biofeedback odcinka szyjnego kręgosłupa

  Zaletą naszych urządzeń jest precyzyjny system diagnozy i raportowania, czyli opisania problemu i zmian występujących w trakcie i po ćwiczeniach.

  W przypadku BTE MCU mamy możliwość uzyskać ocenę oraz wyznaczyć trening dla szyjnego odcinka kręgosłupa – zarówno w warunkach statycznych i dynamicznych. System stosowany w naszej placówce pozwala m.in. na obiektywną ocenę stanu pacjenta i postępów leczenia opartą na standardach obiektywnej medycyny (EBM) wg standardów Protokołu Melbourne©.

  Oznacza to, że w ocenie postępów nie kierujemy się subiektywnymi doznaniami pacjenta czy terapeuty, ale obiektywnymi danymi, które dają się zmierzyć. Np. zmianą kąta odchylenia kręgosłupa szyjnego podczas wykonywania ćwiczeń.

  System stosowany w naszej placówce umożliwia m.in.

  • Zmierzyć obiektywną ocenę funkcjonalną szyjnego odcinka kręgosłupa, dysfunkcji i ograniczeń ruchowych,
  • Monitorować i zapisywać  w czasie rzeczywistym zakres ruchu i siłę mięśniową,
  • Ocenę i trening szyjnego odcinka kręgosłupa w 3 płaszczyznach oraz ruchach złożonych,
  • Kompleksowy trening nerwowo-mięśniowy dla określonych dysfunkcji układu ruchu,
  • Obiektywizować uzyskane wyniki i porównywać do wartości normatywnych,
  • Otrzymywać informacje zwrotne z organizmu (biofeedback) w trakcie ćwiczenia pacjenta,
  • Graficzną i jasną prezentację uzyskanych podczas oceny i treningu wyników.

  W praktyce oznacza to dla pacjentów nie tylko pełną świadomość dolegliwości, ale również precyzyjną ocenę stanu postępu oraz określenie dalszego planu zabiegów.  Urządzenie doskonale dopasowuje się do gabarytów różnych osób, pozwalaja na komfortowe i bezpieczne prowadzenie treningu.

  Sprzęt ten wykorzystywany jest w planach terapeutycznych oraz profilaktycznych, które przygotowaliśmy dla naszych pacjentów. Więcej o programach znajdziesz tutaj.

 • Biofeedback kręgosłupa

  Nowoczesne urządzenia do treningu kręgosłupa wraz z precyzyjną aparaturą pomiarowo diagnostyczną.

  System Tergumed pozwala na ocenę siły i zakresu ruchu, analizę  uzyskanych wyników, porównanie wyników z przedstawionymi danymi referencyjnymi, automatyczne przekształcenie wyników testu w dostosowany do indywidualnych potrzeb pacjenta program treningowy, szczegółową kontrolę każdego treningu wykonanego przez pacjenta oraz staranne udokumentowanie uzyskiwanych wyników. Oznacza to, że każde ćwiczenie jest dopasowane do płci pacjenta, jego wieku, wagi i oczywiście problemu. Dzięki temu, indywidualne podejście do pacjenta nabiera nowego znaczenia. Podążając śladem naszej misji, gwarantujemy, że urządzenia z których korzystają nasi pacjenci, to najwyższej klasy sprzęt, który nie tylko pomaga skutecznie ćwiczyć i walczyć z bólem, ale również bardzo precyzyjnie może określić jego źródło i ustanowić w oparciu o wyniki odpowiednią ścieżkę postępowania.

  Wszystkie maszyny Tergumed zostały zaprojektowane z myślą o treningu, jak i właściwej diagnozie. Szczególne zalecenia oraz typowe wskazania przedstawia poniższa lista:

  • Zespoły bólowe kręgosłupa z postępującymi objawami
  • Prolapsja (wypadnięcie jądra) dysków kręgowych (włączając pooperacyjne) i protruzje (przerwanie ciągłości blaszki dysku międzykręgowego) poza stanami ostrymi
  • Zmiany degeneracyjne, zwyrodnieniowe
  • Przypadki spondylozy i spondylolistezy
  • Urazy kręgosłupa leczone zachowawczo i operacyjnie
  • Nawracające problemy dyskowe ze znaczącymi problemami objawiającymi się w jakości pracy
  • Funkcjonalne bóle kręgosłupa z lub bez zmian zwyrodnieniowych

  Sprzęt ten wykorzystywany jest w planach terapeutycznych oraz profilaktycznych, które przygotowaliśmy dla naszych pacjentów. Więcej o programach znajdziesz tutaj.

 • Stół do trakcji kręgosłupa

  Zgodnie z naszą misja wierzymy, że dostarczając naszym pacjentom usługi na najwyższym poziomie realizowane na nowoczesnym sprzęcie mamy  dużo większe szanse na szybkie osiągnięcie pożądanego rezultatu zdrowotnego.

  Nowoczesny stół do trakcji odcinka szyjnego oraz lędźwiowego kręgosłupa, który znajduje się na wyposażeniu naszej pracowni ma unikalną możliwość trójpłaszczyznowego ułożenia leżyska. Dzięki temu efektywność trakcji statycznej, harmonicznej oraz przerywanej jest większa.

  Urządzenie jest wyjątkowo przyjazne dla pacjenta i zarazem bezpieczne – dozowanie siły trakcji kontrolowane jest elektronicznie, dzięki czemu precyzja stosowania jest zdecydowanie wyższa niż w przypadku urządzeń manualnych. Możliwość korzystania z gotowych programów, a także możliwość zapisywania ustawień dla konkretnego pacjenta zdecydowanie zwiększa ergonomię oraz komfort pracy.

  Wskazania do stosowania stołu do trakcji kręgosłupa:

  • Przepuklina jądra miażdżystego z wypadnięciem dysku
  • Zwyrodnienie krążka / choroba stawowa)
  • Zmniejszona ruchomość stawów
  • Hypomobilność stawów kręgosłupa
  • Zwiększone napięcie mięśniowe
  • Choroba zwyrodnieniowa  lub wypadnięcie dysku międzykręgowego
  • Rwa kulszowa
 • Platforma balansowa

  Trening fizjoterapeutyczny może być nie tylko okazją do podniesienia sprawności ale również świetną rozrywką. Specjalnie dla naszych pacjentów wyposażyliśmy nasz  ośrodek w nowoczesną platformę balansową – znakomite narzędzie do trenowania równowagi.  Ćwiczenia na urządzeniu mają na celu stymulację elementów układu ruchu i układu nerwowego oraz diagnozowanie i przesyłanie informacji zwrotnych za pomocą układów umożliwiających biofeedback.

  Niezwykłą zaletą platformy stosowanej w naszej placówce jest możliwość dowolnego ustawienia względem siebie, co umożliwia korzystanie ze sprzętu w określonej postawie dopasowanej do osoby trenującej.

  Platforma balansowa pozwala na:

  • pełną archiwizację danych uzyskanych w trakcie wywiadu z pacjentem,,
  • możliwość wykorzystania gotowych programów treningowych wraz z zapisem wyników,
  • możliwość ustawienia parametrów ćwiczeń w zależności od indywidualnych potrzeb pacjenta,
  • akustyczną i wizualną informację zwrotną dla pacjenta w trakcie ćwiczeń,
  • uatrakcyjnienie ćwiczeń poprzez stosowanie w terapii gier video – do wyboru m.in. toczenie kuli, skoki narciarskie czy łodzie motorowe.

  Urządzenie doskonale sprawdza się w rehabilitacji ortopedycznej, neurologicznej, sportowej, dziecięcej, w terapii zaburzeń równowagi oraz podczas ponownej nauki postawy i utrzymywania równowagi.

  Sprzęt ten wykorzystywany jest w planach terapeutycznych oraz profilaktycznych, które przygotowaliśmy dla naszych pacjentów. Więcej o programach znajdziesz tutaj.

 • System rehabilitacji w podwieszeniu

  Wyposażyliśmy nasz zestaw treningowy w system podwieszek, linek i obciążników do przeprowadzania ćwiczeń funkcjonalnych wg koncepcji bazującej na ćwiczeniach w odciążeniu, wykorzystującej zasady ćwiczeń w łańcuchach otwartych i zamkniętych.

  Sprzęty tego rodzaju mają szerokie zastosowanie w rehabilitacji, w medycynie sportowej i fitnessie. Podstawowym założeniem terapii w oparciu o system jest stopniowe podnoszenie trudności ćwiczeń.  Na najniższym poziomie są ćwiczenia w odciążeniu ułatwiające ruch – na tym etapie wykorzystuje się głównie elastyczne linki i podwieszki. Drugi poziom to zestaw ćwiczeń w odciążeniu z oporem rosnącym w trakcie wykonywania ćwiczeń.. Zaawansowany trening opiera się na wykonywaniu ćwiczeń w tzw. łańcuchach biokinematycznie zamkniętych.

  Wykwalifikowana kadra naszego ośrodka każdorazowo precyzyjnie opracowuje zestaw ćwiczeń bazując na zdiagnozowanych potrzebach i potencjalnych możliwościach pacjenta. Dzięki temu trening jest wydajny i efektywny a rezultaty widoczne już po kilku sesjach.

  Sprzęt ten wykorzystywany jest w planach terapeutycznych oraz profilaktycznych, które przygotowaliśmy dla naszych pacjentów. Więcej o programach znajdziesz tutaj.

 • Bieżnia rehabilitacyjna - trener chodu

  Nic lepiej nie motywuje pacjenta do ćwiczeń niż możliwość  obserwowania własnych poprawiających się rezultatów. Dzięki naszej specjalnej bieżni zaopatrzonej w detektory chodu (mierzymy długość i szerokość kroków a także prędkość). Jesteśmy w stanie w bardzo precyzyjny sposób ocenić postępy pacjenta oraz dać jasny obraz, nad którymi elementami ćwiczenia należy jeszcze popracować.

  Na podstawie wieku pacjenta oraz stopnia nachylenia bieżni komputer automatycznie wylicza właściwą prędkość niezbędną do uzyskania pożądanego cyklu chodu. Dla osób, które znajdują się we wczesnej fazie rehabilitacji możliwe jest również ustalenie ręcznie indywidualnego trybu w zakresie długości kroków. To powoduje, że już w początkowym etapie leczenia wprowadza się prawidłowy wzorzec chodu.

  Niezwykle bezpieczne urządzenie wyposażone jest w system poręczy, wyłącznik awaryjny oraz teflonową powierzchnię amortyzującą, dzięki czemu trening odbywa się w warunkach komfortowych i bezpiecznych dla pacjenta. Osoba ćwicząca nie musi martwić się o nic – może w całości skupić się na treningu i przywracaniu sprawności.

  System informacji zwrotnych biofeedback bieżni to nie tylko doskonałe narzędzie motywacyjne ale również precyzyjne urządzenie diagnostyczne.W oparciu o uzyskanie obiektywnych wyników planowana jest indywidualna reedukacja chodu pacjenta. Pozwala to na rozwijanie prawidłowych wzorców chodu, stymulowanie równowagi, koordynacji oraz siły i wytrzymałości odpowiednich grup mięśniowych. Po treningu rezultaty można wydrukować na zamontowanej do urządzenia drukarce.

  Bieżnia wykorzystywana jest przede wszystkim w rehabilitacji ortopedycznej, neurologicznej oraz geriatrycznej. Wykorzystujemy ją również w planach terapeutycznych oraz profilaktycznych, które przygotowaliśmy dla naszych pacjentów. Więcej o programach znajdziesz tutaj.

 • Cykloergometry

  Cykloergometr to jedno z najczęściej stosowanych urządzeń do ćwiczeń i rehabilitacji. Można korzystać z nich zarówno w domu, na siłowni oraz w profesjonalnych gabinetach fizjoterapii pod okiem wykwalifikowanych specjalistów.

  Aby trening był efektywny, musimy ustalić odpowiednie parametry do naszych własnych możliwości. Aby to zrobić, należy ustalić maksymalne tętno, które będzie wyznacznikiem kolejnych stref aktywności.

  Wyznaczamy 5 stref treningowych:

  a)     strefa niska (bardzo lekka) – przedział 50-60% tętna maksymalnego – ćwiczenia w tej strefie pomagają regenerować organizm, działają odstresowująco i pomagają utrzymać kondycje. Zalecane są przede wszystkim profilaktycznie  osobom prowadzącym zdrowy tryb życia.

  b)     strefa lekka – od 60-70% tętna maksymalnego – na tym poziomie ćwiczenia podnoszą ogólną wytrzymałość. Również w tej strefie spalamy najwięcej tkanki tłuszczowej – ćwiczenia polecane są osobom z otyłością lub nadwagą.

  c)      strefa umiarkowana  – 70%-80% maksymalnego tętna – poprawa wytrzymałości tlenowej i spalanie tłuszczu, jednak proces redukcji tkanki tłuszczowej nie jest tak efektywny jak w strefie lekkiej

  d)     strefa dużego obciążenia – tętno maksymalne na poziomie 80-90% – ćwiczenia w tej strefie układane są z myślą o sportowcach oraz osobach sprawnych, które chcą podnieść wydolność organizmu i zwiększyć masę mięśniową. W tym wariancie tkanki tłuszczowej nie ubywa

  e)     strefa maksymalnego obciążenia –  90-100% tętna maksymalnego – ćwiczenia przy maksymalnym obciążeniu dla profesjonalistów pragnących zwiększyć swoją wydolność, szybkość i wytrzymałość

  Aby trening dał odpowiednie rezultaty potrzebujemy nie tylko precyzyjnie dopasowanego cyklu ćwiczeń, ale również odpowiedniego sprzętu na którym będą one wykonywane. W naszej placówce korzystamy z rozwiązań najwyższej klasy, które powodują, że treningi stają się maksymalnie efektywne a wyniki są zgodne z oczekiwaniami.

 • Cykloergometr rehabilitacyjny

  Profesjonalny cykloergometr rehabilitacyjny znajdujący się na wyposażeniu naszej placówki jest wykorzystywany przez pacjentów ortopedycznych, kardiologicznych, geriatrycznych oraz przez  osoby pragnące podnieść wydolność układu krążenia. To pierwszy cykloergometr na świecie umożliwiający ćwiczenie w pozycji siedzącej.

  Cykloergometr korzysta z zaprogramowanych profili treningowych, które można dowolnie modyfikować w zakresie wielkości obciążenia i prędkości ruchu, co pozwala dopasować go do indywidualnych potrzeb pacjenta.  Ćwiczenia i programy terapeutyczne wykonywane na tym urządzeniu pomagają m.in. w usprawnianiu schorzeń układu ruchu, rehabilitacji neurologicznej, podnoszeniu sprawności i kształtowaniu wydolności układu krążenia.

  Na bieżąco monitorowane i raportowane są takie parametry jak czas treningu, ilość obrotów, tętno (za pomocą telemetrycznego systemu monitorowania tętna) oraz obciążenie. Wszystko wyświetlane jest na dużym, czytelnym ekranie LCD.

  Wg aktualnych standardów zaleca się ćwiczenieCardio 30 minut przez 5 dni w tygodniu lub ok. 20 min z intensywnym obciążeniem przez 3 dni w tygodniu. Do tego uzupełnieniem powinno być 8-10 ćwiczeń treningu siłowego po 8-12 powtórzeń – taki cykl należy powtarzać 2 razy w tygodniu. Tylko tyle wystarczy aby skutecznie utrzymać wydolność organizmu i radykalnie obniżyć ryzyko choroby wieńcowej. Warto pamiętać aby przed każdą sesją treningową oraz po zakończeniu ćwiczeń stosować pięciominutową rozgrzewkę oraz stretching.

  Specjalne siedzisko z doskonałą stabilizacją pacjenta w trakcie ćwiczenia gwarantuje niezawodną pracę. Przyrząd szczególnie polecany jest do stosowania na wczesnym etapie rehabilitacji.

 • Cykloergometr dla rąk i nóg

  Łącząc w jednym treningu wszystkie kończyny, można nie tylko efektywnie rehabilitować jednocześnie więcej dysfunkcji, ale również skutecznie ćwiczyć wytrzymałość oraz dbać o sylwetkę.

  Cykloergometry wykorzystywane w naszym centrum łączą ten rodzaj treningu z pomiarami wykonanej pracy, tętna, ilości spalonych kalorii .

  Dla osób zaawansowanych motorycznie przewidziano specjalne tryby treningowe dostosowane do ich indywidualnych potrzeb i możliwości,m.in. tryb pracy ze stałym obciążeniem czy ze stałą prędkością.

 • Ergometr eliptyczny

  Nasze centrum wyposażone jest również w wysokiej klasy bezpieczny ergometr eliptyczny. Łatwy pomiar i monitorowanie tętna, precyzyjna kontrola trybu pracy, poziomu obciążenia i ilości obrotów, regulowane uchwyty i dodatkowe podpórki, a także możliwość całkowitego demontażu siedziska (specjalnie dla wózków inwalidzkich) sprawiają, że na urządzeniu mogą ćwiczyć niemalże wszyscy pacjenci.

  Programy treningowe wczytane do urządzenia dają całkowitą kontrolę nad przebiegiem treningu – dzięki temu pacjent wykonuje ćwiczenia dostosowane jedynie do jego indywidualnych potrzeb.

 • Stepery

  Dla naszych pacjentów dostępne są również nowoczesne cicho i płynnie działające stepery.

  Duże i komfortowe pedały ze specjalną krawędzią ograniczającą wypadanie stóp gwarantują bezpieczeństwo, doskonałą przyczepność i komfort. Ergonomiczne uchwyty pozwalają na ćwiczenie w komfortowych dla dłoni trybach.

  Cały zestaw wyposażony jest również w wygodny miernik pracy serca.

 • Rowery stacjonarne

  Najbardziej tradycyjne i powszechne urządzenie w profesjonalnej odsłonie klasycznych rowerów treningowych nie mogło zabraknąć w ofercie naszego centrum. Specjalnie dla naszych pacjentów zaopatrzyliśmy sale treningową w nowoczesne rowery stacjonarne firmy KEISER – model M3 Series cardio. Zdaniem specjalistów z całego świata ten właśnie model posiada najlepszą geometrię do uprawiania spinningu.

  System działania roweru opiera się na mechanizmie oporowym (koło ergometru przechodzi przez dwa przeciwstawne magnesy co powoduje indukcję). Siła oporu regulowana jest poprzez zmianę mocy pola z polem napędowym Mechanizm ten sprawia, że ruch jest bardziej płynny a sam trening bardzo cichy.

  Wg aktualnych standardów zaleca się ćwiczenieCardio 30 minut przez 5 dni w tygodniu lub ok. 20 min z intensywnym obciążeniem przez 3 dni w tygodniu. Do tego uzupełnieniem powinno być 8-10 ćwiczeń treningu siłowego po 8-12 powtórzeń – taki cykl należy powtarzać 2 razy w tygodniu. Tylko tyle wystarczy aby skutecznie utrzymać wydolność organizmu i radykalnie obniżyć ryzyko choroby serca. Warto pamiętać aby przed każdą sesją treningową oraz po zakończeniu ćwiczeń stosować pięciominutową rozgrzewkę oraz stretching.

  Sprzęt ten wykorzystywany jest w planach terapeutycznych oraz profilaktycznych, które przygotowaliśmy dla naszych pacjentów. Więcej o programach znajdziesz tutaj.